+38 (098) 687 73 01
Особистий
кабінет

Обрати мову:

Головна біль
Головна біль

Лікування мігрені

 

Періодичні напади сильного головного болю, переважно односторонні, характеризують хронічне неврологічне захворювання під назвою мігрень.

Причини розвитку мігрені поки невідомі. Головним фактором розвитку є конституційна схильність (часто спадкова). До інших факторів відносять вплив зовнішнього середовища (зміна погоди та кліматичних умов, яскраве світло, шум, різкі запахи, перегрів на сонці), зневоднення, стреси, порушення сну, перевтома, надмірна розумова праця, гормональні порушення, прийом гормональних контрацептивів, вживання алкоголю.

Є таке поняття, як мігренозна аура – це симптоми-передвісники у вигляді порушень зору (випадіння полів зору, мерехтіння в очах, туман перед очима), галюцинації (зорові, тактильні, слухові), втрата чутливості, головокружіння, порушення координації, мови і мислення (проблеми з концентрацією уваги, легка загальмованість), плаксивість. Ці ознаки свідчать про те, що скоро може початись напад сильного головного болю. Він може тривати від 5-20 хвилин і до кількох годин. Інколи на цьому етапі зупинити розвиток нападів можна лише прийнявши ліки.

Мігренозна біль має пульсуючий характер, частіше з однієї сторони, але й може поширюватись і на всю голову і захоплювати шию, очі, щелепу. Біль посилюється при дії додаткових факторів: різких голосних звуків, спалахів яскравого світла, виражених запахів, при фізичній активності.

Напад болю може супроводжуватись нудотою, блювотою, відчуттям важкості в ділянці шлунку, головокружінням, підвищеною чутливістю до шуму і світла, порушенням орієнтації в просторі, пригніченим станом, підвищеною дратівливістю, поганим настроєм, збудженням або сонливістю. В такому стані людина втрачає працездатність, потребує абсолютного спокою, усамітнення та сну. Напад мігренозного болю може тривати від 2 годин до кількох діб. Якщо через 2 доби немає результату від застосування лікувальних заходів і біль триває, то це вже називається мігренозний статус. 

Ознайомтесь зі статтею про захворювання Артроз і його лікування.