+38 (098) 687 73 01
Особистий
кабінет

Обрати мову:

Варикоз
Варикоз

Лікування варикозу

 

Варикоз – це розширення та подовження вен, стоншення їхньої судинної стінки і утворення вузлів. Даною патологією можуть уражатися вени нижніх кінцівок (найчастіший варіант), малого тазу, яєчка, сім’яного канатика, стравоходу та шлунку.

Основним фактором, який веде до появи варикозного розширення вен є генетична схильність. Серед інших причин є: гормональні зміни, надмірна маса тіла, малоактивний стиль життя, надмірне фізичне навантаження, тривале перебування в теплих приміщеннях, стреси та нервові розлади, незручний одяг чи взуття.

Все вищевказане викликає розширення вен, підвищення венозного тиску, порушення роботи венозних клапанів і як наслідок зворотній потік крові з глибоких вен в поверхневі, а в подальшому перерозтягнення вен. Через це кров довше затримується у венах нижніх кінцівок, в них збільшується тиск, стінки судин розширюються і потоншуються.

На початкових стадіях варикозу хворого будуть турбувати поява дрібних венозних сіточок на нижніх кінцівках, набряки ніг ввечері, судоми (особливо вночі), відчуття розпирання, болі і важкость в ногах, швидка втома.

З розвитком патологічного процесу додатково будуть з’являтись судинні зірочки, різні больові відчуття, шкіра буде змінюватись (сухість та поява пігментації, темних плям, трофічні розлади, екзема, дерматит), звивисті, подовжені вени, які виступають над поверхнею шкіри.

В запущених випадках можуть розвиватись різні ускладнення варикозного розширення вен: тромбофлебіт, венозні кровотечі, екземи, трофічні виразки.

Основною профілактичною мірою при варикозі є фізична активність. Бажано не носити тісний одяг, взуття на високих підборах, боротися із закрепами, які в свою чергу викликають підвищення внутрішньочеревного тиску малого тазу, знижувати надмірну вагу, пити достатню кількість рідини, під час відпочинку піднімати ноги вище серця, загартовуватись (контрастний душ, обливання ніг холодною водою), а також позбутись шкідливих звичок (куріння та вживання алкоголю).
 

Більше інформації про захворювання, наприклад про Гайморит, можна дізнатись за посиланням.